Technologie

Technologie

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to priorytetowy aspekt naszego działania. Dlatego zawsze dążymy do tego, aby opracowywać rozwiązania, które oferują większe bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy samochodem. Od 2003 r. w naszym nowoczesnym centrum badań i rozwoju w Aschaffenburgu i w Berlinie opracowujemy i testujemy foteliki dziecięce na rynek europejski. Jesteśmy jednym z niewielu na świecie producentów fotelików dziecięcych z własnym ośrodkiem testów zderzeniowych. Nasze nowe, otwarte w 2008 roku centrum technologiczne w Berlinie dysponuje jednym z najnowocześniejszych w Europie ośrodków do testów zderzeniowych. Tutaj foteliki dziecięce sprawdzane są nie tylko zgodnie z wymaganymi przez prawo metodami testowymi UNECE R129/00 (i-Size) i UNECE R44/04, lecz także są poddawane dodatkowym testom bezpieczeństwa według standardów przemysłu samochodowego.

AIR PAD – Technologia, która pozwala bezpiecznie dojechać do celu.

Bazując na podstawie wieloletnich prac badawczych w dziedzinie bezpieczeństwa pasażerów, opracowaliśmy nasze opatentowane poduszki powietrzne TAKATA AIRPADS, które są stosowane we wszystkich modelach naszych fotelików dla dzieci. Takata AIRPADS wykonane są z tej samej tkaniny, co poduszki powietrzne w samochodach. Wypełnione są powietrzem i pianką. W przypadku zderzenia działają jak samochodowa poduszka powietrzna, stanowiąc najwyższe bezpieczeństwo dla Twojego dziecka. Szczególnie w przypadku uderzenia bocznego, miękkie sprężyste podparcia znacznie redukują obciążenia działające na ciało dziecka. Wkładki AIRPADS stosowane są we wszystkich fotelikach Takaty.

Oprócz ochrony podczas uderzenia duże znaczenie mają także łatwość obsługi i unikanie nieprawidłowej instalacji fotelików dziecięcych, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dziecka. Dlatego kładziemy duży nacisk na to, aby nasze foteliki dziecięce były łatwe i intuicyjne w obsłudze. Wyraźnie widoczne oznaczenia i informacje wizualne również pomagają w łatwej regulacji wysokości i szerokości oraz obsłudze prowadzenia pasów.


DOPUSZCZONE DO UŻYTKU W SAMOLOCIE.

Dzięki dopuszczeniu fotelików do stosowania w samolotach, dzieci nie muszą rezygnować z komfortu nawet podczas podróży lotniczej. Zapewniający niezrównaną kompatybilność TAKATA MAXI można złożyć w kilka sekund i umieścić w zajmującym niewiele miejsca plecaku.

KOMFORTOWY MAGNETYCZNY SYSTEM PASÓW.

Foteliki TAKATA wyposażone są w system pasów opracowany i produkowany przez TAKATA. Model MIDI I-SIZE PLUS został dodatkowo uposażony w magnetyczny system pasów, który znacznie ułatwia ich bezpieczne zapinanie.

EKSPERCI DS. BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE.

Wysoka jakość produkcji jest zapewniana przez nasz system zarządzania jakością i spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania przemysłu samochodowego zgodnie z ISO/TS 16949.

Wszystkie elementy naszych fotelików dziecięcych spełniają ponadto wymagania w zakresie odporności ogniowej zgodnie z amerykańską normą FMVSS 302, standardowej wytycznej stosowanej w branży samochodowej.

Foteliki dziecięce firmy TAKATA łączą w sobie rezultat wieloletnich badań i rozwoju z nowatorską jakością i trwałością naszych produktów oraz oferują najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu.